ΤΟΥΡΚΙΑ

Ο Χασάν μοίρασε ασίστ με κεφαλιά στο ντεμπούτο του με την Κόνιασπορ

Ιδανικό ντεμπούτο έκανε ο Αχμέντ Χασάν με τη φανέλα της Κόνιασπορ στον πρωτάθλημα της Τουρκίας, καθώς μοίρασε την πρώτη του ασίστ στην αναμέτρηση κόντρα στην Αλτάι για το τρίτο γκολ της ομάδας του.

Το ντεμπούτο του με την Κόνιασπορ πραγματοποίησε το Σάββατο (11/9) ο Αχμέντ Χασάν κόντρα στην Αλτάι (3-1), ο οποίος παραχωρήθηκε με τη μορφή δανεισμού στην τουρκική ομάδα από τον Ολυμπιακό.

Ο Αιγύπτιος έκανε ιδανική πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Τουρκίας, σημειώνοντας την πρώτη του ασίστ. Στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, 13 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, συμμετείχε στο τρίτο γκολ της ομάδας του.

Συγκεκριμένα, βρήκε με κεφαλιά τον Ραχμάνοβιτς έπειτα από κόρνερ, ο οποίος σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής, γράφοντας το προσωρινό 3-0, αφού στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1.