ΣΚΩΤΙΑ

Ο αρχηγός της Ρέιντζερς ήρθε στα χέρια με οπαδό της Χιμπέρνιαν εν ώρα αγώνα

Οπαδός της Χιμπέρνιαν "καβάλησε" τη διαφημιστική πινακίδα, επιχείρησε να κλωτσήσει τη μπάλα την ώρα που ο αρχηγός της Ρέιντζερς, Τζέιμς Ταβερνιέ, πήγε να την πιάσει για να εκτελέσει πλάγιο και ήρθαν στα χέρια.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου στον αγώνα Χιμπέρνιαν - Ρέιντζερς συνέβη ένα δυσάρεστο περιστατικό. Την ώρα που ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, Τζέιμς Ταβερνιέ, πήγε να να εκτελέσει πλάγιο, οπαδός των γηπεδούχων "καβάλησε" τη διαφημιστική πινακίδα και επιχείρησε να κλωτήσει τη μπάλα!

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έρθουν στα χέρια οι δυο τους, προτού επέμβει η αστυνομία και "τσακώσει" τον άτακτο υποστηρικτή της Χιμπέρνιαν. Εκείνο το χρονικό διάστημα η Ρέιντζερς ήταν με 0-1 μπροστά στο σκορ, ενώ το φινάλε βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες (1-1). Παρεμπιπτόντως, στο ίδιο γήπεδο (Easter Road) την περασμένη εβδομάδα, ο παίκτης της Σέλτικ Σκοτ Σινκλέρ δέχτηκε γυάλινο μπουκάλι από οπαδό της Χιμπέρνιαν!