ΝΟΤΙΓΧΑΜ

Νότιγχαμ: Το αποκρουστικό καρούμπαλο του Σαμπά έπειτα από σύγκρουση με αντίπαλο

TWITTER

Ο Μπράις Σαμπά συγκρούστηκε με αντίπαλο στην αναμέτρηση της Νότιγχαμ με την Ντέρμπι, με συνέπεια να αποκομίσει ένα τεράστιο καρούμπαλο στο κεφάλι σε μέγεθος μπάλας του τένις.

Ο Μπράις Σαμπά δύσκολα θα ξεχάσει την αναμέτρηση της Νότιγχαμ με την Ντέρμπι και τη νίκη 2-1 της ομάδας του για την 28η αγωνιστική της Championship.

Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων συγκρούστηκε με αντίπαλο στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου και χτύπησε στο κεφάλι. Το ιατρικό επιτελείο της Φόρεστ έσπευσε για τις πρώτες βοήθειες, αλλά ο Κονγολέζος διεθνής αποδείχθηκε γερό σκαρί και σηκώθηκε έπειτα από λίγο.

Το πρόβλημα ήταν ένα... καρούμπαλο που αποκόμισε από τη σύγκρουση στον αέρα, το οποίο είχε μέγεθος όσο ένα μπαλάκι του τένις!

TWITTER

TWITTER

Ο Σαμπά συνέχισε κανονικά στο 2ο ημίχρονο, απλά φορώντας έναν επίδεσμο στο κεφάλι και χωρίς δυσκολίες, έστω κι αν η ομάδα του Γουέιν Ρούνεϊ μείωσε στο τέλος με πέναλτι.