ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπίλεφελντ - Βόλφσμπουργκ 0-3: Με άνετο διπλό ανέβηκε 3η

Ο Στέφεν σκοράρει στην αναμέτρηση της Βόλφσμπουργκ με την Μπίλεφελντ για την Bundesliga.
Ο Στέφεν σκοράρει στην αναμέτρηση της Βόλφσμπουργκ με την Μπίλεφελντ Ⓒ 2021 FRISO GENTSCH/ASSOCIATED PRESS

Η Βόλφσμπουργκ επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Αρμίνια Μπίλεφελντ για την 22η αγωνιστική και έτσι σκαρφάλωσε στην 3η θέση της Bundesliga με 42 πόντους.

Η Βόλφσμπουργκ φιλοξενήθηκε απ' την Μπίλεφελντ για την 22η αγωνιστική της Bundesliga. Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας 42 πόντους. Από την άλλη, η Μπίλεφελντ βρίσκεται 16η με 18 βαθμούς.

Οι λύκοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Στέφεν έκανε το 0-2 με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Γκέραρντ. Ο Στέφεν διπλασίασε τα τέρματά του στο 47ο λεπτό γράφοντας το 0-2, όταν πλάσαρε από κοντά μετά από λανθασμένη απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Στο 54ο λεπτό ο Μαξιμίλιαν Άρνολντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με φοβερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Το 0-3 δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ: Ορτέγκα, Λάουρσεν (75' Μεδίνα), Νίλσον, Πίπερ, Μπρούνερ, Φόλγκσαμερ (60' Οκουγκάβα), Πριτλ, Κούντζε, Ντόαν (60' Γκεμπάουερ), Κλος (89' Σίπλοκ), Βλαπ (60' Κόρντοβα)

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστιλς, Εμπαμπού, Λακρουά (83' Πόνγκρατσιτς), Μπρουκς, Οτάβιο, Άρνολντ (75' Φιλίπ), Σλάγκερ (74' Γκιλαβογκί), Μπακού, Γκέραρντ, Στέφεν (74' Μπρέκαλο), Βέγκχορστ (83' Μπίαλεκ)