LA LIGA

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ: Ο Πικέ πέτυχε το πρώτο γκολ της νέας εποχής των "μπλαουγκράνα"

Ο Πικέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ
Ο Πικέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ PHOTO CREDITS: PRINT SCREEN / TWITTER _ ESPN FC

Ο Πικέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Μπαρτσελόνα, στην αναμέτρηση με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ και πέτυχε το πρώτο επίσημο γκολ μετά την αποχώρηση του Μέσι.

Η Μπαρτσελόνα υποδέχθηκε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο Καμπ Νου για την πρώτη αγωνιστική της La Liga, με τους "μπαλουγκράνα" να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ στο 19ο λεπτό.

Ο Ντεπάι εκτέλεσε το φάουλ και ο Πικέ πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας των Βάσκων και με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0.

Οι μπλαουγκράνα δεν έμειναν όμως μόνο εκεί αλλά εξαργύρωσαν την υπεροχή τους στο πρώτο ημίχρονο και με δεύτερο γκολ, με τον Μπρέθγουεϊτ να κάνει το 2-0 για την ομάδα του Κούμαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.