LA LIGA

Μπαρτσελόνα - Χετάφε: Άνοιξε το σκορ ο Μέσι, ο Λανγκλέ με αυτογκόλ έκανε το 1-1

Ο Μέσι ανοίγει το σκορ στο Μπαρτσελόνα - Χετάφε
Ο Μέσι ανοίγει το σκορ στο Μπαρτσελόνα - Χετάφε GLOMEX PRINTSCREEN

Στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και τη Χετάφε, οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με πλασέ του Μέσι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 12' με αυτογκόλ του Λανγκλέ.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με την Χετάφε. Ο Μπούσκετς έβγαλε τρομερή πάσα στον Μέσι, ο οποίος έφυγε τετ α τετ και πλάσαρε με ωραίο τρόπο γράφοντας το 1-0.

Ωστόσο, το σκορ δεν έμεινε το ίδιο για αρκετή ώρα, αφού η Χετάφε βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει. O Άνχελ έβαλε την προβολή, έπειτα από σέντρα απ' τα δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Λανγκλέ άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 4ο λεπτό οι Καταλανοί έχασαν ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Ο Μέσι έκανε το σουτ εκτός περιοχής με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία να σκάει στη γραμμή με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

Photo credits: Glomex printscreen