ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Μουντιάλ 2022, Βραζιλία - Νότια Κορέα: Εκπληκτική απόκρουση του Άλισον, η πρώτη του στο τουρνουά

Η Νότια Κορέα απείλησε στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Βραζιλία, με τον Άλισον να αποκρούει το σουτ του Χουάνγκ Χι Τσαν, η πρώτη του Βραζιλιάνου κίπερ στο τουρνουά.

Η Νότια Κορέα είχε ευκαιρία για γκολ στο 17ο λεπτό κόντρα στη Βραζιλία. Ο Χουάνγκ Χι Τσαν δοκίμασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής με το δεξί, με τον Άλισον να απογειώνεται στην αριστερή γωνία του και να αποκρούει σε κόρνερ, πραγματοποιώντας την πρώτη του επέμβαση στο τουρνουά.

Αυτό γιατί, η Σερβία και η Ελβετία δεν είχαν κάποια τελική προς την εστία της Βραζιλίας, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι των ομίλων απέναντι στο Καμερούν αγωνίστηκε ο Έντερσον.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 11:00), The Show Must Go On (12:00 - 14:00), Pame Stoixima Pre Game Show (15:30 - 16:00), Game Night (22:45 - 00:15).

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2022 ΕΘΝΙΚΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΙΑΣ ΚΟΡΕΑΣ