ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Μουντιάλ 2022, Βέλγιο - Μαρόκο: Ο Αμπουκλάλ ολοκλήρωσε από κοντά το θρίαμβο των Μαροκινών

Οι παίκτες του Μαρόκου πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στο Βέλγιο για τη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στο "Αλ Τουμαμά", Ντόχα | Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022 © 2022/FRANK AUGSTEIN/AP IMAGES

Ο Ζακαριά Αμπουκλάλ έγραψε το 2-0 για το Μαρόκο στις καθυστερήσεις, ολοκληρώνοντας την ιστορική νίκη απέναντι στο Βέλγιο για το Μουντιάλ 2022.

Το Μαρόκο "σφράγισε" τη νίκη επί του Βελγίου στον 6ο όμιλο του Μουντιάλ 2022 χάρη στο γκολ του Ζακαριά Αμπουκλάλ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τους "κόκκινους διαβόλους" να έχουν ανέβει ψηλά ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, ο Χακίμ Ζιγές εκμεταλλεύτηκε τα κενά και σε μία αντεπίθεση μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το γύρισμα στη μικρή περιοχή, από όπου ο Αμπουκλάλ πέτυχε το 2-0.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 10:30), Pame Stoixima Pre Game Show (11:30 - 12:00), The Show Must Go On (13:00 - 15:00), Game Night (22:45 - 00:15)

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2022 ΕΘΝΙΚΗ ΒΕΛΓΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΘΝΙΚΗ ΒΕΛΓΙΟΥ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΡΟΚΟΥ