SERIE A

Μόντσα - Κρεμονέζε: Ο Τσόφανι σκόραρε και πανηγύρισε το γκολ με το παπούτσι

Ο Τσόφανι πανηγύρισε το γκολ του με το παπούτσι
Ο Τσόφανι πανηγύρισε το γκολ του με το παπούτσι PRINT SCREEN

Ο Τσόφανι έδωσε το προβάδισμα στην Κρεμονέζε στο 61ο λεπτό του αγώνα με τη Μόντσα και πανηγύρισε το γκολ του με το παπούτσι, το οποίο του βγήκε στην προσπάθειά του να σκοράρει.

Η Κρεμονέζε προηγήθηκε στον αγώνα με τη Μόντσα στο 61ο λεπτό, με τον Καστανιέτι να κάνει την παράλληλη και τον Τσοφάνι με πλασέ να νικάει τον Ντι Γκρεγκόριο για το 0-1.

Στην προσπάθειά του να διώξει ο πορτιέρο των γηπεδούχων, βγήκε από την εστία χωρίς επιτυχία, με τον Τσόφανι να πέφτει πάνω του, με αποτέλεσμα να του βγει το ένα παπούτσι του.

Ο 37χρονος μάλιστα, πανηγύρισε το τέρμα του που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, κρατώντας το παπούτσι στα χέρια του.

Χωρίς νικητή ωστόσο, έληξε η αναμέτρηση, καθώς η Μόντσα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Αουγκούστο στο 69'.