LA LIGA

Μοιρασιά στο "Μπαλαΐδος"

Θέλτα και Έλτσε αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο "Μπαλαΐδος", με τη φιλοξενούμενη ομάδα να παίρνει ένα πολύτιμο βαθμό στη μάχη που κάνει για παραμονή στην Primera División. (VIDEOS)

H Θέλτα ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και με το γκολ του Κρον-Ντέλι στο 61ο λεπτό άνοιξε το σκορ στο "Μπαλαΐδος".

Αντίθετα, η Έλτσε παρουσίασε το συνεχόμενα κακό, εκτός έδρας, αγωνιστικό της πρόσωπο, είχε ισχνή επιθετική παρουσία στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, ωστόσο κατόρθωσε να φθάσει στην ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι - που είναι εξαιρετικά αμφισβητούμενο - του Λομπάν στο 87ο λεπτό.

Η ομάδα του Βίγκο μετά από δύο εντός έδρας νίκες απέτυχε να φτάσει και στην τρίτη, η Έλτσε πήρε ένα πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό και συνεχίζει τη μάχη που δίνει για παραμονή στην Primera División.

ΘΕΛΤΑ: Σέρχιο Άλβαρεθ, Ούγκο Μάγιο, Καμπράλ, Φοντάς, Χόνι Κάστρο, Ραντόγια (89' Ερνάντες), Αουγκούστο Φερνάντες, Κρον-Ντέλι, Ορεγιάνα (77' Λόπεθ), Νολίτο, Τσάρλες (85' Λαριβέι).

ΕΛΤΣΕ: Τίτον, Ντένις Σουάρεθ, Λομπάν, Χοσέ Άνχελ, Θίσμα, Πάσαλιτς (68' Ερέρα), Αντριάν, Φαζρ, Αάρον Νίγκεθ (71' Ροντρίγκεθ), Βίκτορ Ροντρίγκεθ, Κορομίνας (77' Χιμένεθ).

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή

Εσπανιόλ - Κόρδοβα 1-0 (43' Αμπραάμ)

Σάββατο

Γρανάδα - Μπαρτσελόνα 1-3 (53' πέν. Φραν Ρίκο / 25' Ράκιτιτς, 48' Λουίς Σουάρες, 70' Μέσι)

Ράγιο Βαγιεκάνο - Λεβάντε 4-2 (23', 32', 33' και 38' Μπουένο / 13' Βίκτορ Κασαδεσούς, 85' Κάλου Ούτσε)

Αλμερία - Ντεπορτίβο 0-0

Μάλαγα - Χετάφε 3-2 (10' Χουάνμι, 57' Σέρτζι Νταρντέρ, 68' Ρικάρντο Όρτα / 55' και 76' Άλβαρο Βάθκεθ)