ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Με το δεξί στο 2008 η Μπάγερν

Μπάγερν, Χάνσα Ροστοκ, Κλόζε

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε ποδαρικό με το δεξί στο 2008 καθώς στην επανέναρξη της Μπουντεσλίγκα επικράτησε της Χάνσα Ροστόκ με 2-1

Ύστερα από ενάμησι περίπου μήνα διακοπής το γερμανικό πρωτάθλημα ξεκίνησε και πάλι με την Μπάγερν να επικρατεί με 2-1 στην έδρα της Χάνσα Ρόστοκ και πλέον να βρίσκεται στην κορυφής της βαθμολογίας, έχοντας 3 βαθμούς παραπάνω από την Βέρντερ Βρέμης που αγωνίζεται την Κυριακή (3/2) στην έδρα της με την Μπόχουμ.
Οι "βαυαροί" ξεκίνησαν δυνατά και ευτύχησαν να προηγηθούν σχετικά νωρίς καθώς στο 11ο μόλις λεπτό ο Ριμπερί άνοιξε το σκορ.

Δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (43') το βαρύ πυροβολικό της Μπάγερν, Λούκα Τόνι, έκανε το 2-0 και η υπόθεση νίκη ήταν πιο εύκολη για τους "βαυαρούς".

Η Μπόχουμ μείωσε στο 52' με γκολ του Κερν, που όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, με το σφύριγμα της λήξης να βρίσκει την ομάδα του Ότμαρ Χίτζφελντ νικήτρια με 2-1.