LIGUE 1

Μαρσέιγ - Ανζέ 5-2: Τεράστια ανατροπή με χατ τρικ του Μίλικ

Οι παίκτες της Μαρσέιγ πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στην Ανζέ για τη Ligue 1 2021-2022 στο "Βελοντρόμ", Μασσαλία | Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου 2022 © 2022 DANIEL COLE/ASSOCIATED PRESS

Η Μαρσέιγ βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ στα πρώτα έντεκα λεπτά του αγώνα, όμως έφτασε σε θρίαμβο 5-2 επί της Ανζέ και πάτησε στη 2η θέση της Ligue 1. Χατ τρικ ο Αρκάντιους Μίλικ.

Η Μαρσέιγ άρχισε να κάνει άσχημες σκέψεις ύστερα από έντεκα λεπτά αγώνα κόντρα στην Ανζέ, όμως το τελευταίο σφύριγμα τη βρήκε θριαμβεύτρια με 5-2 για την 23η αγωνιστική της Ligue 1 και ξανά στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι Ανζελό Φουλζινί και Ναμπίλ Μπενταλέμπ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενουμένους μόλις στο 11', όμως η απάντηση των Μασσαλών ήταν άμεση. Στο 21ο λεπτό οι Αρκάντιους Μίλικ και Ζέρσον είχαν φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Πολωνός επιθετικός ήταν ο πρωταγωνιστής της Μαρσέιγ, που ύστερα από την ισοφάριση άρχισε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο. Ο Μίλικ έκανε την ανατροπή στο 70', σκόραρε και στο 78' και ο Τζενγκίζ Ουντέρ στο 85' διαμόρφωσε το τελικό 5-2 με υπέροχο βολέ.