ΞΑΝΘΗ

Μάουρερ: "Δίκαιο το αποτέλεσμα"

Ο Ράινερ Μάουρερ τόνισε πως η ισοπαλία με τον Άρη ήταν δίκαιο αποτέλεσμα αν και υπήρχαν 1-2 φάσεις που τον προβλημάτισαν.

"Έγινε μια μεγάλη μάχη, σε μια καυτή ατμόσφαιρα. Δεν πήγε όσο καλά περίμενα. Υπήρχε μια φάση με το πέναλτι του Σολτάνι και είχαμε άλλη μια ευκαιρία με τον Καρίμ, χάσαμε όμως την ευκαιρία.

Ο Άρης είχε κάποιες ευκαιρίες, θεωρώ όμως την ισοπαλία δίκαιο σκορ", είπε αρχικά ο τεχνικός της Ξάνθης και συνέχισε:

"Κάναμε ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, όλα πήγαιναν καλά, αλλά χάσαμε μεγάλες ευκαιρίες που θα μπορούσαν να ήταν γκολ και κάναμε ένα μεγάλο λάθος που μας στοίχισε.

Τα τελευταία δέκα λεπτά ο Άρης έπαιξε όλα ή τίποτα, είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεν σκοράραμε. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Άρη, είναι μεγάλη ομάδα και στον αθλητισμό δεν πρέπει να τα παρατάς ποτέ. Να το κάνουν".