PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Ο Μανέ ισοφάρισε σε 2-2 με το "καλημέρα" στο δεύτερο μέρος

Ο Μανέ ισοφάρισε για τη Λίβερπουλ σε 2-2 κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι
Ο Μανέ ισοφάρισε για τη Λίβερπουλ σε 2-2 κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι PRINT SCREEN GLOMEX

Ιδανική η εκκίνηση της Λίβερπουλ στο δεύτερο μέρος, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, με τον Μανέ να νικάει τον Έντερσον με ωραίο πλασέ για το 2-2.

Η Λίβερπουλ δύο φορές έχει βρεθεί πίσω στο σκορ στο Έτιχαντ κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι και αμφότερες κατάφερε να ισοφαρίσει.

Οι κόκκινοι δεν θα μπορούσαν να φανταστούν ιδανικότερο ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Σαλάχ έβγαλε φανταστική μπαλιά στον Μανέ, ο οποίος δεν ήταν εκτεθειμένος και με υπέροχο πλασέ νίκησε τον Έντερσον και έφερε το ντέρμπι ξανά στα ίσα.

Μάλιστα, αυτό ήταν το γκολ Νο8 για τον αρχηγό της εθνικής Σενεγάλης απέναντι στη Σίτι σε επίπεδο Premier League.