PREMIER LEAGUE

Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Ο Φαμπιάνσκι έβαλε μπλόκο

Ο Λούκας Φαμπιάνσκι νικά τον Ραχίμ Στέρλινγκ στην αναμέτρηση της Γουέστ Χαμ με τη Μάντσεστερ Σίτι
Ο Φαμπιάνσκι νικά σε έξοδο τον Στέρλινγκ στο Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Σίτι JUSTIN TELLIS, POOL VIA AP

Η Μάντσεστερ Σίτι κόλλησε στο Λονδίνο - ισόπαλη 1-1 κόντρα τη Γουέστ Χαμ - με τον Φαμπιανσκι να σταματά τους Στέρλινγκ και Μαχρέζ στο τέλος του ματς. Γκολάρα ο Αντόνιο, ο Φόντεν την ισοφάριση. (VIDEOS)

Τι κι αν ο Πεπ Γκουαρδιόλα επέλεξε την ίδια ενδεκάδα σε διαδοχικό ματς για πρώτη φορά από το 2017.; Για πρώτη φορά στην καριέρα του δεν κατάφερε να νικήσει τη Γουέστ Χαμ. Η Μάντσεστερ Σίτι έφυγε μόνο με το βαθμό από το Λονδίνο καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίπαλό της.

Τα σφυριά άνοιξαν το σκορ κόντρα στην αντίπαλο του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions Leaague με καταπληκτικό γκολ του Μιχαΐλ Αντόνιο. Ο 30χρονος Άγγλος επιθετικός με γυριστό, έπειτα από σέντρα του Κουφάλ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Ο Φιλ Φόντεν μπήκε στο ημίχρονο αντικαθιστώντας τον Αγκουέρο. Έξι λεπτά αργότερα ο 20χρονος Άγγλος χαφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-1 για τους πολίτες

Η ομάδα του Μάντσεστερ πίεσε για την ανατροπή, αλλά έπεσε πάνω στον Φαμπιάνσκι. Ούτε ο Στέρλινγκ σε τετ-α-τετ, ούτε ο Μαχρέζ στο 90+3' κατάφεραν να νικήσουν τον Πολωνό.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Κουφάλ, Μπαλμπουενά, Ογκμπόνια, Κρέσγουελ, Μαζουακού, Μπόουεν (69' Αλέ), Σούτσεκ, Ράις, Φορνάλς, Αντόνιο (52' Γιαρμόλενκο)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ (78' Ζιντσένκο), Ντίας, Γκαρθία, Κανσέλο, Μπερνάρντο Σίλβα (68' Ντε Μπράινε), Ρόδρι, Γκιντογάν, Μαχρέζ, Αγκουέρο (46' Φόντεν), Στέρλινγκ.