ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο ΜακΤόμινεϊ πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ έκανε το 1-0

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε δίχτυα στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης με τη Λίβερπουλ, με τον Κέλεχερ να αποκρούει το σουτ του Γκαρνάτσο, αλλά τον ΜακΤόμινεϊ από κοντά να ανοίγει το σκορ για το 1-0.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το προβάδισμα κόντρα στη Λίβερπουλ στο 10ο λεπτό του αγώνα στο Ολντ Τράφορντ κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του FA Cup.

Μετά από ωραία συνεργασία από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Γκαρνάτσο που σούταρε μέσα από την περιοχή και από διαγώνια θέση, με τον Κέλεχερ να αποκρούει και τον ΜαΚτόμινεϊ να παίρνει το ριμπάουντ για το 1-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 10'.