ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Μέσα σε τέσσερα λεπτά με ΜακΆλιστερ και Σαλάχ οι κόκκινοι γύρισαν το ματς σε 1-2

Η Λίβερπουλ γύρισε τούμπα το παιχνίδι στο Ολντ Τράφορντ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και με τα γκολ των ΜακΆλιστερ και Σαλάχ στο 44' και 45+3' πήρε το προβάδισμα σε 1-2.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Λίβερπουλ μέσα σε τέσσερα λεπτά ισοφάρισε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και στη συνέχεια πήρε το προβάδισμα στο Ολντ Τράφορντ.

Στο 44' ο Νούνιες έστρωσε στον ΜακΆλιστερ, ο οποίος σούταρε στην κλειστή γωνία του Ονανά, που βρήκε την μπάλα με το χέρι, όμως δεν μπόρεσε να αποκρούσει, με τους "κόκκινους" να ισοφαρίζουν σε 1-1.

Επικράτησε τρικυμία στην άμυνα της Γιουνάιτεντ και τρία λεπτά μετά η Λίβερπουλ βρήκε και δεύτερο γκολ, με τον Νούνιες να ντριμπλάρει και να σουτάρει και τον Ονανά να διώχνει σε πρώτη φάση. Όμως, ο Σαλάχ στο ριμπάουντ σκόραρε σε κενή εστία για το 1-2.