Λαμία - ΠΑΟΚ: Ο Τάισον έκανε την αρχή και ο Μπάμπα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα

ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ/INTIME SPORTS

Δείτε ξανά τα γκολ των Τάισον και Μπάμπα, που διαμόρφωσαν το 2-0 του ΠΑΟΚ κόντρα στη Λαμία και έφεραν την ομάδα του Λουτσέσκου πρώτη στο τέλος της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League, μετά και την ισοπαλία της ΑΕΚ με τον Άρη στο Βικελίδης.

Πρώτος ολοκλήρωσε την πορεία του στην κανονική διάρκεια της Stoiximan Super League ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρασε με 2-0 από την έδρα της Λαμίας και είδε την ΑΕΚ να έρχεται ισοπαλία (3-3) με τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Ο Τάισον άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο του Βορρά στο 71' μετά από ένα σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε στη δεξιά γωνία του Κοσέλεφ, παρά τη δική του προσπάθεια για απόκρουση. Ο Μπάμπα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με σεντερφορίσιο γύρισμα μέσα στην περιοχή, έπειτα από πάσα του Μπράντον Τόμας.