ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Ο Εν Νεσιρί έσωσε τη Σεβίλλη στις καθυστερήσεις, 3-2 την Οσασούνα

Η Σεβίλλη προηγήθηκε με 2-0, η Οσασούνα παρότι έμεινε με δέκα παίκτες έφερε το ματς στα ίσα με τον Εν Νεσιρί στο 93' να διαμορφώνει το τελικό 3-2 και να σώζει τους Σεβιγιάνους.

Από απίστευτο κάζο γλίτωσε η Σεβίλλη. Η ομάδα του Λοπετέγκι προηγήθηκε με 2-0, η Οσασούνα παρότι έμεινε με δέκα παίκτες έφερε το ματς στα ίσα με τον Εν Νεσιρί στο 93' να διαμορφώνει το τελικό 3-2 και να σώζει τους Σεβιγιάνους.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.

Μόλις στο 13ο λεπτό η Σεβίλλη προηγήθηκε με τον Εν Νεριρί, για να έρθει ο Οκάμπος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να κάνει το 2-0. Στο 54' ο Σέρτζιο Ερέρα αποβλήθηκε, άφησε την Οσασούνα με δέκα παίκτες και όλα έδειχαν ότι η Σεβίλλη θα έφτανε σε μία εύκολη νίκη.

Τα πράγματα όμως δεν εξελίχθηκαν έτσι. Η Οσασούνα με δύο γκολ σε δέκα λεπτά από τους Ερνάντες και Τόρες έφερε το ματς στα ίσα στο 74'. Τελικά, οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Εν Νεσιρί να σκοράρει από κοντά.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 26ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Βαγιαδολίδ 1-0 (60' Γιανουζάι)

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Έιμπαρ - Λεβάντε 3-0 (27' 48' Τσάρλες, 85' Ορεγιάνα)

Βαλένθια - Μπέτις 2-1 (60' Γκαμεϊρό, 89' Παρέχο / 90+3' Μορόν)

Λεγανές - Ντεπορτίβο Αλαβές 1-1 (59' Καρίγιο / 47' Πέρεθ)

Γρανάδα - Θέλτα 0-0

Κυριακή 1 Μαρτίου

Σεβίλλη - Οσασούνα 3-2 (13', 90+3' Εν Νεσιρί, 45+1' Οκάμπος / 65' Ερνάντες, 74' πεν. Τόρες)

Μπιλμπάο - Βιγιαρεάλ (15:00)

Εσπανιόλ - Ατλέτικο (17:00)

Μαγιόρκα - Χετάφε (19:30)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα (22:00)