ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

"Καθάρισε" στην επανάληψη

Μπουντιμίρ

Με νίκη συνέχισε τα φιλικά προετοιμασίας ο Εργοτέλης, καθώς επικράτησε στην Ολλανδία της τοπικής Χάαρλεμ με 2-0

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Μπουντιμίρ έχασε τη μοναδική καλή ευκαιρία να σκοράρει στο 43', αλλά στην επανάληψη η ομάδα της Κρήτης ήταν καλύτερη και πήρε τη νίκη χάρη στα τέρματα του Κροάτη επιθετικού (49') και του Φραγκουλάκη (62').
Ο Νίκος Καραγεωργίου χρησιμοποίησε τους: Αθανασίου, Χίμπλινγκερ (77' Πηγιάκη), Κορδονούρη (77' Κοιλιάρα), Ροτζέριο (61' Κουτσιανικούλη), Ογκουνσότο (61' Κεφαλούκο), Γραμμόζη (61' Ορφανό), Τζούνιορ (61' Φραγκουλάκη), Κένεντι (46' Γελαδάρη), Μαουρίτσιο (61' Γιαλούση), Μπουντιμίρ (61' Βακουφτσή), Πλάσνεγκερ (61' Καρέλη).

Οι Ολλανδοί άρχισαν τον αγώνα με τους: Ζόνεφελντ, Μπέελενκαμπ, Άκερμπουμ, Κάρεμαν, Ντέρλαχεμ, Νιούβενμπουργκ, Βιγκς, Κούσεμακερ, Τεν Χέουβεν, Φαν Ντεν Μπρουκ, Γιακούμπι.