SUPER LEAGUE 2

Καλαμάτα - Athens Kallithea: Ο Κοβάλ κατέβασε τα ρολά κάνοντας την απόκρουση της χρονιάς

PRINT SCREEN

Η Athens Kallithea είχε μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στην ισοφάριση στο 64ο λεπτό απέναντι στην Καλαμάτα όμως έπεσε πάνω στον κέρβερο Κοβάλ, με τον κίπερ των γηπεδούχων να κάνει την απόκρουση της χρονιάς στο σουτ του Μουτίνιο.

Το πρώτο μέρος στην Καλαμάτα βρήκε την τοπική ομάδα να προηγείται στο φινάλε με 1-0 απέναντι στην Athens Kallithea με το εύστοχο πέναλτι του Μπαράλες, με το δεύτερο μέρος να φέρνει τους φιλοξενούμενους στην αντίπαλη περιοχή αλλά να πέφτουν στο 64ο λεπτό πάνω σε έναν εκπληκτικό Κοβάλ.

Ο Ουκρανός κίπερ της μαύρης θύελλας σταμάτησε αρχικά το δυνατό σουτ του Ντεμέτριους από πλεονεκτική θέση ενώ στη συνέχεια έκανε την απόκρουση της χρονιάς στην φετινή Super League 2 πραγματοποιώντας ασύλληπτη επέμβαση με το δεξί χέρι στη βολίδα του Μουτίνιο που ακολούθησε.