ΟΦΗ

Ισόπαλοι ΟΦΗ και Ηλιούπολη

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι του ΟΦΗ με την Ηλιούπολη που διεξήχθη στο Καρπενήσι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του ΟΦΗ με την Ηλιούπολη που έγινε στο Καρπενήσι.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 με τους δύο προπονητές να κάνουν αρκετές δοκιμές σε σχήματα και πρόσωπα.

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήρθε στο 9ο λεπτό, όταν Σταυρακάκης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ο Μανούσος έπιασε την κεφαλιά με τον Τακίδη να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 31' ο ΟΦΗ έφτασε κοντά στο γκολ όταν μετά από σέντρα-σουτ του Σταυρακάκη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ με την φάση αυτή να είναι και η τελευταία καλή στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ηλιούπολη ανέβασε τον ρυθμό της και 52’ είχε οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Σικαλιά.

Στο 75' ο ΟΦΗ, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, καθώς ο Σκουτέλης μπήκε μέσα στην περιοχή της Ηλιούπολης, έκανε την πάσα στον Καρακατσάνη, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 84' η Ηλιούπολη έφερε το παιχνίδι στα ίσα, όταν ο Χαριτωνίδης έκανε λάθος, ο Κοράλες πήρε την μπάλα και χωρίς να δυσκολευτεί την έστειλε στα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

ΟΦΗ: Μπαρτζώκας, Σταυρακάκης, Χαριτωνίδης, Ψωμάς, Κοκκινάκης, Κάλαϊτζιτς, Βερόν, Μονιάκης, Αγρίτης, Μανούσος, Βλόνταρτσικ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Βεζυρίδης, Χαραλαμπάκης,Χαριτωνίδης Καρακατσάνης, Πίτσος, Μπερτίν, Σκουτέλης, Κοκκινάκης (80’ Νύκταρης), Κιάσσος, Ζορμπάς, Αμπράμοβιτς .

Ηλιούπολη: Τακίδης, Σικαλιάς, Ρουσάκης, Φούφουλας, Κρητικός, Δημήτρης, Θάνος, Στεφανίδης, Κάμπας, Νατσέφσκι, Παραράς.