ΙΣΠΑΝΙΑ

Ισόπαλο σε όλα του...

Ανρί

Στο μεγάλο παιχνίδι της φάσης των "16" για το Κύπελλο Ισπανίας, Σεβίλλη και Μπαρτσελόνα αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1

"Χ" στο Σάντσεθ Πιθχουάν...

Σε ένα καλό παιχνίδι στο Σάντσεθ Πιθχουάν, Σεβίλλη και Μπαρτσελόνα μοιράστηκαν γκολ και δοκάρια και... υποσχέθηκαν έναν φοβερό επαναληπτικό. Το σκορ άνοιξε στο 24' ο Τιερί Ανρί, αλλά πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Καπέλ.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η Σεβίλλη προσπάθησε να βρεθεί μπροστά στο σκορ, αλλά η κεφαλιά του Σεβαντόν στο 51' χτύπησε στο δοκάρι. Η Μπαρτσελόνα απάντησε 19 λεπτά αργότερα με τον Εντμίλσον.

Επίθεση... νυχτερίδων

Μετά από αρκετό καιρό η Βαλένθια με καλή εμφάνιση πήρε εκτός έδρας νίκη-πρόκριση επί της Μπέτις με 2-1. Μόλις στο 11ο λεπτό το σκορ ήταν 0-2 με τα γκολ του πρώην ποδοσφαιριστή της Μπέτις, Χοακίν. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν η μείωση του σκορ στο 48' με τον Παβόνε.

Ευρωπαϊκή... εμφάνιση

Με εμφάνιση Ευρώπης, η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ, Χετάφε, έκανε πλάκα με την κάκιστη φετινή Λεβάντε και πήρε νίκη πρόκριση με 3-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Αλμπίν 35', Κασκέρο 73' και Ερνάντεθ 79'.