SUPER LEAGUE 2

Ηρόδοτος - ΑΕΚ Β' 0-4: Νίκη μετά από 3,5 μήνες με τεσσάρα

Οι παίκτες της ΑΕΚ Β' πανηγυρίζουν γκολ που πέτυχαν κόντρα στον Ηρόδοτο
Οι παίκτες της ΑΕΚ Β' πανηγυρίζουν γκολ που πέτυχαν κόντρα στον Ηρόδοτο INTIME

Η ΑΕΚ Β' είχε ένα άνετο πέρασμα στη Νέα Αλικαρνασσό, καθώς επικράτησε 4-0 του Ηροδότου που παραμένει χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ΑΕΚ Β' πέτυχε την πρώτη της νίκη μετά από 3.5 μήνες (και πρώτη μέσα στο 2023), καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Ηροδότου με 4-0 σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής του Β' ομίλου της Super League 2.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ήταν ο Αποστόλης Χριστόπουλος, ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τέσσερα γκολ.

Ο Μπότος άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και τέσσερα λεπτά μετά ο Χριστόπουλος έκανε το 2-0, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Ο Παρράς ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 60' και ο Χριστόπουλος έκανε το 4-0 στο 75'.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΚ Β' έφτασε τους 12 βαθμούς, ενώ ο Ηρόδοτος παραμένει στην προτελευταία θέση, έχοντας τέσσερις βαθμούς.

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Ντουμπιά, Πιτσόλης (53′ Χαλκιαδάκης), Τζούνιορ Ελό, Λεβιτσάνιν, Μασάδο, Μπακουτσής (53′ Ματσούκας), Ντότης (77′ Πλιάτσικας), Φράτροβιτς, Μάρκοβιτς.

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ντάικο (68′ Τζούντα Γκαρσία), Λάτσι, Γεωργέας (68′ Χατζηριάκος), Δημητρίου, Γερολέμου, Πανεράς, Ζίνι, Μπότος (46′ Παρράς), Απ. Χριστόπουλος.