Ιωνικός - Βόλος: Ο Βαφέας έβαλε μπροστά στο σκορ τους Νικαιώτες από ασίστ του Άοσμαν

Οι παίκτες του Ιωνικού πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Βόλο | 1 Νοεμβρίου 2021
Οι παίκτες του Ιωνικού πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Βόλο | 1 Νοεμβρίου 2021 INTIME

Ο Ιωνικός πήρε κεφάλι στο σκορ απέναντι στον Βόλο στο 52ο λεπτό, με τον Βαφέα να εκμεταλλεύεται εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και να νικάει με ωραίο πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής τον Κότνικ.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Βαφέας δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα παρά τις δύο εξαιρετικές ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν όμως στο ξεκίνημα του δεύτερου ο Βόλος δεν μπόρεσε να αποφύγει την παραβίαση της εστίας του από πλευράς Ιωνικού.

Αυτό έγινε στο 52ο λεπτό μέσα από στημένη φάση, με τον Άοσμαν να εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά και τον αμυντικό της ομάδας της Νίκαιας να νικάει στην προσωπική μονομαχία τον Γκρίλο για να κάνει το πλασέ στην κίνηση και να γράψει το 1-0 για τους γηπεδούχους.