NATIONS LEAGUE

Η υποδειγματική λόμπα του Φρόιλερ πάνω από τον Νόιερ στο Γερμανία - Ελβετία

Τρία γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Γερμανίας με την Ελβετία, ωστόσο εκείνο που ξεχώρισε ήταν εκείνο του Φρόιλερ, ο οποίος κρέμασε τον Νόιερ κάνοντας το 2-0 για τους Ελβετούς. (VIDEO)

Τρία γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα στην Γερμανία με την Ελβετία.

Μόλις στο 5' οι Ελβετοί πήραν προβάδισμα. Ο Φρόιλερ έκανε το γέμισμα, ο Γκαβράνοβιτς βρέθηκε μόνος του και με κεφαλιά νίκησε τον Νόιερ.

Στο 27' ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους Ελβετούς. Μετά από υποδειγματική αντεπίθεση ο Σεφέροβιτς έβγαλε στον Φρόιλερ, αυτός έσκαψε προ του Νόιερ με τον Ρίντιγκερ να μην μπορεί να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού οι Γερμανοί κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Τίμο Βέρνερ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ με το αριστερό.