Η σημαία του Εθνικού Πειραιά στην πρώτη σειρά των πανηγυρισμών στο γκολ ανατροπής της Τότεναμ επί της Κρίσταλ Πάλας
![Η σημαία του Εθνικού Πειραιά στην πρώτη σειρά των πανηγυρισμών στο γκολ ανατροπής της Τότεναμ επί της Κρίσταλ Πάλας](https://www.sport24.gr/img/3653/10276334/436000/we480/480/ethnikos.jpg)
Η αγάπη των φίλων του Εθνικού Πειραιά φτάνει μέχρι... το Λονδίνο, όπως αποδείχθηκε την στιγμή των πανηγυρισμών για το γκολ ανατροπής της Τότεναμ επί της Κρίσταλ Πάλας.
Την στιγμή που ο Κριστιάν Ρομέρο έβαζε το δεύτερο γκολ της Τότεναμ και ολοκλήρωνε την ανατροπή απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, ο τηλεοπτικός φακός κατέγραψε έναν φίλο των "σπιρουνιών" να πανηγυρίζει, ανεμίζοντας τη σημαία του Εθνικού Πειραιά.
Η τρέλα των φίλων του ιστορικού σωματείου του Πειραιά έφτασε λοιπόν μέχρι το Tottenham Hotspur Stadium και έκανε τον γύρο του κόσμου.