SUPER LEAGUE 2

Γκολάρα με τακουνάκι λόμπα ο Λιάγκας στο Λεβαδειακός - Χανιά

Το γκολ του Μυτίδη με τα Χανιά
Το γκολ του Μυτίδη με τα Χανιά ERT SPORTS

Ο Παναγιώτης Λιάγκας πέτυχε ένα από τα ομορφότερα γκολ της φετινής σεζόν στα ελληνικά γήπεδα, γράφοντας το τελικό 3-0 στο Λεβαδειακός - Χανιά με τακουνάκι λόμπα μετά από εκτέλεση κόρνερ (VIDEO)

Ο Λεβαδειακός νίκησε 3-0 εντός έδρας τα Χανιά για την τέταρτη (και προτελευταία) αγωνιστική των play offs της Super League 2 και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας, με το φινάλε να βρίσκει τους φίλους του σε πελάγη ευτυχίας.

Όχι μόνο για το τρίποντο που πήραν οι παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου (ντεμπούτο στον πάγκο της ομάδας) αλλά και για τον τρόπο που ήρθε αυτό, με το κερασάκι στην τούρτα, το τελευταίο γκολ να είναι ένα γκολ χάρμα ειδέσθαι.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μαρίνος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και έφερε τη μπάλα στο πρώτο δοκάρι, με τον Παναγιώτη Λιάγκα να έχει πλάτη προς το τέρμα και να επιχειρεί λόμπα με τακουνάκι, για να στείλει τη μπάλα στην απέναντι γωνία και να πετύχει με διαφορά το ομορφότερο γκολ στην καριέρα του.