ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γκολ ο Τόργκελε, ήττα η Ιένα

Τοργκελε

Ο Σάντορ Τόργκελε σημείωσε γκολ, όμως η Ιένα ηττήθηκε απο την Γκλάντμπαχ με 2-1 για την 12η αγωνιστική της Β' κατηγορίας.

Ο Σάντορ Τόργκελε έχει βρει τον τρόπο να σκοράρει στην Β' κατηγορία της Γερμανίας, όμως η Ιένα δεν μπορεί να πάρει βαθμούς και να ξεφύγει απο τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Ο Μαγυάρος επιθετικός και οι συμπαίκτες του αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Γκλάντμπαχ για την 12η αγωνιστική της Β' κατηγορίας και παρά το γεγονός οτι ο Τόργκελε ισοφάρισε στο 34' το γκολ του Νόιβιλ (9'), δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία, καθώς στο 80ο λεπτό ο Νόιβιλ σημείωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το 4ο γκολ του Τόργκελε στο πρωτάθλημα. Αξίζει να σημειωθεί οτι ο Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης αγωνίστηκε 90 λεπτά με την Ιένα. Η Γκλάντμπαχ με αυτή την νίκη βρέθηκε στην κορυφή με 27 βαθμούς (ακολουθεί η Φράιμπουργκ με 26), ενώ η Ιένα έμεινε στην 17η θέση με 6 βαθμούς.