ΠΟΛΩΝΙΑ

Γκολ ο Κούτρης στη νίκη της Πόγκον

REDDIT

Ο Λεονάρντο Κούτρης πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στην Πολωνία, στη νίκη της Πόγκον επί της Κρακόβια στο Στσέτσιν.

Η Πογκόν κινδύνεψε απέναντι στην Κρακόβια, όμως πήερτ η νίκη 3-2 στο τέλος για την 27η αγωνιστική της Ekstraklasa που την κρατά σε τροχιά Ευρώπης, με τον Λεονάρντο Κούτρη να συνεισφέρει επιθετικά.

Ο Έλληνας μπακ βρήκε την μπάλα στρωμένη στην περιοχή και αριστερά στο 15ο λεπτό και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 το γκολ του Ματέους Μπόχνακ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Βάχαν Μπίτσαχτσιάν έκανε την ανατροπή, όμως στο 2ο ημίχρονο ο Γιάνι Ατανάσοβ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 88ο λεπτό, ο Αλεξάντερ Γκόργκον έδωσε στους γηπεδούχους τη νίκη, διατηρώντας τους στο κυνήγι της 3ης θέσης.

Το γκολ του Κούτρη ήταν το δεύτερο φετινό με τη φανέλα της Πόγκον, για την οποία ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος μπήκε αλλαγή μετά το 3-2 για να κρατήσει τη νίκη.

Pogoń Szczecin [1]-1 Cracovia - Leonardo Koutris 15' (Polish Ekstraklasa)