ΤΟΥΡΚΙΑ

Γκολ, ασίστ και τραυματισμός για τον Φούντα στα ημιτελικά του κυπέλλου Τουρκίας

X

Ο Ταξιάρχης Φούντας ήταν ο πρωταγωνιστής στη νίκη της Τράμπζονσπορ με 3-2 κόντρα στη Φατίχ Καραγκιουμριούκ για τον πρώτο ημιτελικό του Türkiye Kupası.

Ο Ταξιάρχης Φούντας τα έκανε όλα στη νίκη 3-2 της Τράμπζονσπορ κόντρα στη Φατίχ Καραγκιουμριούκ για τον πρώτο ημιτελικό του Türkiye Kupası.

Ο Έλληνας επιθετικός άρχισε με μία ασίστ στο 15ο λεπτό, με σέντρα στον Έντιν Βίστσα που άνοιξε το σκορ. Στο 49ο λεπτό, ο Βόσνιος ανταπέδωσε το δώρο στον Φούντα, ο οποίος έφτασε τα τρία γκολ σε τέσσερις αγώνες στον θεσμό.

Στο 56ο λεπτό όμως, ο Φούντας τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή για τους γηπεδούχους, που κράτησαν τη νίκη παρότι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 45'.

Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες ξανά στην Κωνσταντινούπολη στις 8 Μαΐου για το εισιτήριο του τελικού.