SUPER LIG

Γκαζιαντέπ - Τράμπζονσπορ 1-3: Γκολάρα ο Μπακασέτας, τριπλή η ελληνική συμμετοχή

X

Ο Τάσος Μπακασέτας σκόραρε για ακόμα μία φορά με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής και οδήγησε την Τράμπζονσπορ στην εκτός έδρας νίκη επί της Γκαζιαντέπ.

Ο Τάσος Μπακασέτας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στην εκτός έδρας νίκη της Τράμπζονσπορ με 3-1 επί της Γκαζιαντέπ για τη 15η αγωνιστική της Süper Lig.

Ο Έλληνας μέσος σκόραρε στο 59ο λεπτό με δεξί χαμηλό, σουτ εκτός περιοχής, το τρίτο από τέτοια απόσταση τη φετινή σεζόν.

Μάλιστα, η ενδεκάδα της Τράμπζονσπορ που ολοκλήρωσε τον αγώνα είχε τριπλή ελληνική συμμετοχή, αφού πλην του σκόρερ, στο 88' μπήκε ως αλλαγή ο Δημήτρης Κουρμπέλης και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ταξιάρχης Φούντας.