SERIE A

Γιουβέντους - Φροζινόνε 3-2: Με buzzer beater του Ρουγκάνι και τρομερό Βλάχοβιτς πήρε το τρίποντο

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς
Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς @ 2023 JOHN ROUX / AP IMAGES

Με ήρωα Ρουγκάνι και τρομερό Βλάχοβιτς η Γιουβέντους πήρε τη νίκη κόντρα στη Φροζινόνε στο Τορίνο με buzzer beater στο 90+4' για την 26η αγωνιστική της Serie A.

Η Γιουβέντους με λυτρωτή τον Ρουγκάνι πήρε τη νίκη κόντρα στη Φροζινόνε με 3-2 στο 90+4' στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A, μειώνοντας στο -6 από την Ίντερ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά, με τον Σέρβο να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο ΜακΚένι σέρβισε αριστερά στον Βλάχοβιτς, με την μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Ρομανιόλι και τον Σέρβο να σουτάρει για το 1-0.

Μέσα σε 24' λεπτά η Φροζινόνε γύρισε το παιχνίδι, με τον Κεντιρά να ισοφαρίζει αρχικά στο 14' με καρφωτή κεφαλιά μετά από πάσα ακριβείας του Ζορτέα και στη συνέχεια ο Μπρεσιάνι να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 στο 27'.

Ο Ιταλός άντεξε στην πίεση των παικτών της Γιουβέντους και με ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σέζνι.

Πέντε λεπτά ΜακΚένι και Βλάχοβιτς συνεργάστηκαν ξανά, με τον Σέρβο με δυνατό πλασέ να φέρνει το ματς στα ίσα.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο λυτρωτής Ρουγκάνι μετά από κεφαλιά του Βλάχοβιτς πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια Τσεροφολίνι και με Buzzer beater στο 90+4' χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Γκάτι, Μπρέμερ, Ρουγκάνι, Καμπιάσο, ΜακΚένι, Λοκατέλι, Ραμπιό (29' Αλκαράς), Κόστιτς (62' Γουεά), Βλάχοβιτς, Κιέζα (62' Γιλντίζ).

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ: Τσεροφολίνι, Λιρόλα, Ρομανιόλι, Οκόλι, Τζορτέα, Μπρεσανίνι, Ματσιτέλι, Χαρουΐ (73' Μπαρενετσέα), Βαλέρι, Σουλέ, Κεντίρα (73' Ζόρζε).

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής

• Μπολόνια - Βερόνα 2-0 (27΄ Φαμπιάν, 65' Φρόιλερ)
  • Σασουόλο - Έμπολι 2-3 (77' Φεράρι, 54' Πιναμόντι / 11' Λουπέρτο, 64' Νιάνγκ, 90+4' Μπαστόνι)
  • Σαλερνιτάνα - Μόντσα 0-2 (76' Μαλντίνι, 83' Πεσίνα)
  • Τζένοα - Ουντινέζε 2-0 (36' Ρετεγκί, 40' Μπάνι)
  • Γιουβέντους - Φροζινόνε 3-2 (3', 32' Βλάχοβιτς, 90+4' Ρουγκάνι / 14' Κεντίρα, 27' Μπρεσανίνι)
  • 25/02 16:00 Κάλιαρι - Νάπολι
  • 25/02 19:00 Λέτσε - Ίντερ
  • 25/02 21:45 Μίλαν - Αταλάντα
  • 26/02 19:30 Ρόμα - Τορίνο
  • 26/02 21:45 Φιορεντίνα - Λάτσιο