ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Γιοβάνοβιτς: "Το πέναλτι έκρινε την έκβαση του ματς"

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ INTIME SPORTS

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στάθηκε στις αδυναμίες που έδειξε ο Παναθηναϊκός και τις οποίες εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΟΚ για να φύγει με τη νίκη από τη Λεωφόρο.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 3-1 από τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με το οποίο έκλεισε η 9η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στάθηκε στα δύο πρώτα γκολ που δέχτηκε η ομάδα του τονίζοντας ότι προήλθαν σε ανύποπτες φάσεις. Παράλληλα, αναφέρθηκε στο γεγονός ότι και ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να είχε προηγηθεί.

Χαρακτηριστικά ο κόουτς των πρασίνων τόνισε: "Είναι λίγο δύσκολο αυτήν τη στιγμή να κάνουμε μεγάλη ανάλυση. Έγινε ένα καλό παιχνίδι, αρκετά ανοιχτό και από τις δύο πλευρές.

Ξεκινήσαμε καλά όπως θέλαμε, όμως σε μια ανύποπτη φάση δεχθήκαμε γκολ και αυτό μας αποσυντόνισε στη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου και δεν είχαμε συνέχεια, όπως στην αρχή. Στο 2ο ημίχρονο έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι και ισοφαρίσαμε.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι, είχαμε καλές φάσεις για να προηγηθούμε. Η φάση του πέναλτι ήταν και πάλι μια φάση ασήμαντη που ουσιαστικά έκρινε την έκβαση του ντέρμπι προς την πλευρά του ΠΑΟΚ".

Μη χάσετε την Game Night στις 21:30 για το μεγάλο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο: