ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γιαννούλης - Τζόλης συνεργάστηκαν άψογα και σκόραραν στη φιλική νίκη της Νόριτς

Ο Χρήστος Τζόλης με τη φανέλα της Νόριτς
Ο Χρήστος Τζόλης με τη φανέλα της Νόριτς NOVASPORTS

Η Νόριτς επικράτησε 2-0 της King's Lynn Town στο πλαίσιο φιλικού αγώνα, με τη νίκη των "καναρινιών" να έχει άρωμα Ελλάδας, αφού το ένα γκολ προήλθε μετά από ωραία συνεργασία του Δημήτρη Γιαννούλη και του Χρήστου Τζόλη.

Από τη νέα σεζόν η Νόριτς θα αγωνίζεται στην Championship και θα προσπαθήσει να διεκδικήσει την επιστροφή της στην Premier League. Ενόψει της προετοιμασίας τα "καναρίνια" έδωσαν έναν φιλικό αγώνα με την King's Lynn Town, με τη νίκη να έχει άρωμα Ελλάδας.

Η ομάδα του Ντι Σμιθ σημείωσε δύο γκολ, με τον Πούκι να ανοίγει αρχικά το σκορ στο 36ο λεπτό του αγώνα και ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους να γίνεται το 2-0.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης από τα αριστερά βρήκε ωραία από τον Χρήστο Τζόλη στην περιοχή και εκείνος πλάσαρε στα δίχτυα, σφραγίζοντας τη νίκη για τα "καναρίνια".

TAGS ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΝΟΡΙΤΣ ΑΓΓΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΖΟΛΗΣ