ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Γεωργία - Ελλάδα: Οι καλύτερες φάσεις από την πρόκριση της ομάδας του Σανιόλ στα τελικά του Euro 2024

Στιγμιότυπο από αναμέτρηση της Γεωργίας με την Ελλάδα για τα playoffs του Euro 2024 | 26 Μαρτίου 2024 EUROKINISSI SPORTS

Η Εθνική Ελλάδας δεν μπόρεσε να βρει κάποιο γκολ είτε στο 90λεπτο είτε στην ημίωρη παράταση και στα πέναλτι λύγισε κόντρα στην Γεωργία, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 4-2 και να προκρίνονται στην τελική φάση του Euro 2024.

Όνειρο ήταν και πάει! Η Εθνική Ελλάδας ταξίδεψε στην Τιφλίδα για να δώσει το ματς της δεκαετίας κόντρα στην Γεωργία ψάχνοντας την πρώτη της πρόκριση σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης μετά από το 2014 όμως δεν τα κατάφερε.

Και αυτό γιατί δεν μπόρεσε να βρει ένα γκολ ούτε στο 90λεπτο ούτε στην παράταση, με το ματς να οδηγείται στα πέναλτι και εκεί να έχει δύο χαμένα (ο Μπακασέτας νικήθηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ και ο Γιακουμάκης έστειλε τη μπάλα άουτ), για να λήξει το ματς με 4-2 υπέρ της ομάδας του Σανιόλ που πήρε το εισιτήριο για την τελική φάση του Euro 2024.