SUPER LIG

Γαλατάσαραϊ - Γκαζιαντέπ 2-1: Όσκαρ ατυχίας στον Κίτσιου για το αυτογκόλ του στο 90+1'

YOUTUBE

Αντιμέτωπος με την ατυχία στάθηκε ο Στέλιος Κίτσιου, ο οποίος σημείωσε αυτογκόλ στις καθυστερήσεις κι η Γκαζιαντέπ λύγισε με 1-2 στην Κωνσταντινούπολη με αντίπαλο τη Γαλατάσαραϊ.

Ο Στέλιος Κίτσιου ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της Γαλατάσαραϊ με την Γκαζιαντέπ, αφού το αυτογκόλ του διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα στο "Ατατούρκ", για την 5η αγωνιστική της Süper Lig.

Ο Έλληνας αμυντικός στάθηκε άτυχος, αφού σε ένα τετ α τετ του Χάρις Σεφέροβιτς με τον Γιουνάι Γκιουβέντς, έκανε τάκλιν για να μπλοκάρει το σουτ και η μπάλα εξοστρακίστηκε στο σώμα του έπειτα από την επέμβαση του Τούρκου τερματοφύλακα, με συνέπεια να καταλήξει στα δίχτυα.

Η ομάδα του Ερόλ Μπουλούτ δεν κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας στην Κωνσταντινούπολη και να πιάσει στην 2η θέση την Κόνιασπορ.