ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Φορτούνης: "Είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να προκριθούμε"

EUROPA LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Κώστας Φορτούνης εξέφρασε τη σιγουριά του ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να προκριθεί στους "16" του Europa League απέναντι στη Ντινάμο Κιέβου, ενώ υποστήριξε ότι οι "ερυθρόλευκοι" είναι καλύτερη ομάδα.

Μετά το 2-2 με τη Ντινάμο Κιέβου, ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, Κώστας Φορτούνης, δήλωσε: " Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και στο δεύτερο η Ντινάμο. Έτσι όπως πήγε το σκορ θα μπορούσαμε να πάρουμε ένα μικρό προβάδισμα και να φεύγαμε με τη νίκη, αλλά δεχτήκαμε γκολ στο 90'.

Πιστεύω όμως στην ομάδα μου και είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση. Η Ντινάμο είναι ποιοτική ομάδα από τη μέση και μπροστά. Σαν ομάδα και σαν παίκτες είμαστε καλύτεροι".

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Ολυμπιακός - Ντινάμο Κιέβου 2-2: Με την πλάτη στον τοίχο οι ερυθρόλευκοι στη ρεβάνς
Χασάν: "Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα"
Ολυμπιακός - Ντινάμο Κιέβου: Στα αποδυτήρια για δέκα λεπτά ο ενοχλημένος Μαρινάκης
Ζιλ Ντίας: "Έχουμε καλύτερη ομάδα και θα το αποδείξουμε στην Ουκρανία"