ΒΕΡΟΙΑ

Φιλική νίκη επί του Εθνικού Κατερίνης

Μπικόφσκι

Με σκορ 1-0 επικράτησε η Βέροια του Εθνικού Κατερίνης, στο φιλικό που διεξήχθη στο "παγωμένο" γήπεδο του Αγγελοχωρίου

Ο Γιάννης Μαντζουράκης χρησιμοποίησε σχεδόν όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, με το νεοαποκτηθέντα Τζιοβανίνι να κάνει το ανεπίσημο ντεμπούτο του με την κυανέρυθρη φανέλα.
Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Πετκάκης, ο οποίος ξεπέρασε πλήρως τον τραυματισμό του, ενώ οι Κριβοκάπιτς και Ζιλβάν ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπικόφσκι στο 70ό λεπτό, ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα ο Στεφανίδης είχε σουτ στο δοκάρι.

Ο Γιάννης Μαντζουράκης ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Κοτταρίδη, Τσιμπλίδη, Κλίνε, Τζιοβανίνι, Πιετραβάλλο, Παρμαξίδη, Ερέρα, Ζέεντορφ, ενώ χρησιμοποίησε και τρεις υπό δοκιμή παίκτες. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Τέρολ, Πετκάκης, Κόλτζος, Πάεζ, Σαμαράς, Αλεξίου, Ντε Λάνγκε, Στεφανίδης, Ράνιτς, Καμάλ, Μπικόφσκι.