ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Εθνικός Κ.-Λεβαδειακός 1-0

Βασιλιεφ, Λεβαδειακος

Τεράστια πρόκριση επί του Λεβαδειακού, πήρε ο Εθνικός Κατερίνης, για την τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, μιας και επιβλήθηκε με σκορ 1-0

Στο ντεμπούτο του Σάκη Κωτσιόπουλου στον πάγκο της ομάδας, ο Εθνικός Κατερίνης σημείωσε μια ιστορική πρόκριση απέναντι στο Λεβαδειακό με 1-0. Το "χρυσό" γκολ των νικητών πέτυχε ο Παπαβασιλείου (66'), πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και ύστερα από ασίστ του Συμπεθέρη.
Εννεα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, με το φάουλ του Αντερσον να βρίσκει το δοκάρι και να φεύγει κόρνερ ενώ λίγο πριν το τέλος άγγιξαν το 1-1, με τον Ντιμπαλά να περνάει και τον Λαζαρίδη αλλά να φεύγει πλάγια και να πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Ο Γκεόργκι Βασίλιεφ προσπάθησε να γλιτώσει την ομάδα του απο τον οδυνηρό αποκλεισμό, όμως δεν τα κατάφερε και πλέον είναι επισφαλής η θέση του στην τεχνική ηγεσια των Βοιωτών.