ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Εθνική Ελλάδος: Ήττα στην πρεμιέρα της στους Μεσογειακούς Αγώνες κόντρα στην Τουρκία

Ο Κούτσιας με τη φανέλα της Εθνικής
Ο Κούτσιας με τη φανέλα της Εθνικής INTIME

Η Εθνική Ελλάδας Κ18 γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Τουρκία στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022, οι οποίοι διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας.

Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική Ελλάδας Κ18 στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022, που διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας, με την Τουρκία να επικρατεί 2-1 στο πρώτο παιχνίδι του ομίλου.

Οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ στο 39 με τον Γιλμάζ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους διεύρυναν το προβάδισμα σε 2-0, χάρη στο γκολ του Μπισέρ.

Η Εθνική μείωσε στο 81', με τον Βολάκη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της "γαλανόλευκης".

Θυμίζουμε ότι η εθνική ομάδα συμμετέχει στον δεύτερο όμιλο του τουρνουά με αντιπάλους την Τουρκία, την Ιταλία (28/06) και την Πορτογαλία (30/06).

Ελλάδα: Μπότης, Κωττάς (62' Τσίκος), Κεραμίτσης, Χρήστου (79' Συμεωνίδης), Κούτσιας (62' Γκολφίνος), Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Σμυρλής (79' Βολάκης), Γκιτέρσος, Ταξιάρχης, Σπυράκος (46' Κυριόπουλος),