Ατρόμητος - Πανιώνιος: Τα γκολ της αναμέτρησης

SUPELEAGUE / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ατρόμητος κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα σε περίπου 30 λεπτά και προηγήθηκε με 3-0 επί του Πανιώνιου στο πρώτο ημίχρονο. Δείτε τα τέρματα των Περιστεριωτών.

Εντυπωσιακό από πλευράς τερμάτων ήταν το πρώτο ημίχρονο για τον Ατρόμητο. Οι Περιστεριώτες πέτυχαν τρία γκολ στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο εκμεταλλευόμενοι σχεδόν όλες τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Στο 17' και αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο Τζήλος υπέδειξε πέναλτι, ο Μανούσος ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πανιώνιου.

Λίγο πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 45 λεπτά ο Ατρόμητος έκανε το 2-0. Ο Βέλλιος έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την μεγάλη περιοχή και εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων κάνοντας με σουτ το 2-0.

Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο για τον Πανιώνιο ολοκληρώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ο Χαρίσης βρήκε τον Ενσικουλού και εκείνος πλάσαρε εύστοχα τον Μάλερμπ για το 3-0.