Πρόκριση στα πέναλτι για τον Ηρακλή

Ο Ηρακλής έστω και στην διαδικασία των πέναλτι κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος κόντρα στον Τύρναβο. Ο Φωκικός αντίπαλος του Ολυμπιακού. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα.

Ο Ηρακλής έστω και στην διαδικασία των πέναλτι κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο "γηραιός" στο Στάδιο Αλακζάρ νίκησε με 4-3 στα πέναλτι (1-1 κανονικός αγώνας και παράταση) και στην 2η φάση θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες την Skoda Ξάνθη.

Από εκεί και πέρα στην παράταση κατά φερε να προκριθεί ο Φωκικός επικρατώντας με 2-1 του Αχαρναϊκού στην Άμφισσα (1-1 κανονικό ματς) και θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Στην παράταση πήρε την πρόκριση και ο Αιγινιακός με 3-2 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών (2-2 κανονικό ματς) εκτός έδρας και θα αντιμετωπίσει στην 2η φάση τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας θα είναι αντίπαλος του ΠΑΟΚ στην 2η φάση, καθώς η ΑΣΑ νίκησε με 3-2 την Καβάλα εντός έδρας.

Στον δεύτερο γύρο προκρίθηκαν επίσης τα Χανιά (2-1 τον Βύζαντα Μεγάρων), ο Πιερικός (3-0 τον Βατανιακό), η Νίκη Βόλου (2-1 τον Εθνικό Γαζώρου), Αστέρας Μαγούλας (2-1 την Επισκοπή) και η Καλλιθέα (1-0 την Γλυφάδα).

1η φάση

Τα αποτελέσματα:

Σάββατο (14/9)

6. Ηρακλής Ψαχνών-Παναιγιάλειος 2-1 παρ. (1-1 κανονικός αγώνας)

12. Απόλλων Καλαμαριάς-Ζάκυνθος 3-0 (α.α.)

2. Ολυμπιακός Βόλου-Παναχαϊκή 2-0

Κυριακή (15/9)

1. Φωκικός-Αχαρναϊκός 2-1 παρ. (1-1 κανονικός αγώνας)

4. Βύζας Μεγάρων-Χανιά 1-2

7. Αστέρας Μαγούλας-Επισκοπή 2-1

9. Τύρναβος-Ηρακλής 1-1 (3-4 στα πέναλτι)

10. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αιγινιακός 2-3 παρ. (2-2 κανονικός αγώνας)

11. Εθνικός Γαζώρου-Νίκη Βόλου 1-2

13. Αναγέννηση Καρδίτσας-Καβάλα 3-2

14. Πιερικός-Βατανιακός 3-0

3. Γλυφάδα-Καλλιθέα 0-1

Το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Τετάρτη (18/9)

5. Πανηλειακός-Φωστήρας (16.00)

8. Κέρκυρα-Δόξα Δράμας (16.00)

2η φάση

15. ΠΑΟΚ-Αναγέννηση Καρδίτσας

16. Παναθηναϊκός - Εργοτέλης

17. Ολυμπιακός-Φωκικός

18. Αστέρας Τρίπολης-Χανιά

19. Νίκη Βόλου-Πανθρακικός

20. Καλλιθέα- ΟΦΗ

21. Ηρακλής-Skoda Ξάνθη

22. Ολυμπιακός Βόλου- Άρης

23. Αστέρας Μαγούλας-Λεβαδειακός

24. Ηρακλής Ψαχνών- Βέροια

25. Πανηλειακός ή Φωστήρας- Ατρόμητος

26. Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

27. ΠΑΣ Γιάννινα-Αιγινιακός

28. Πανιώνιος -Απόλλων Καλαμαριάς

29. Κέρκυρα ή Δόξα Δράμας-Παναιτωλικός

30. Πιερικός-ΑΕΛ Καλλονής

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ | VIDEO

Άσεμνες χειρονομίες από τον Λαζαρίδη

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ | 1Η ΦΑΣΗ

Πρόκριση για Ολυμπιακό Βόλου και Ηρακλή Ψαχνών

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ