ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: Το 2-0 και το ξέσπασμα του Βαρέλα

Ο Φερνάντο Βαρέλα με κεφαλιά διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμα του ΠΑΟΚ στον εντός έδρας προημιτελικό με τον Παναθηναϊκό και ξέσπασε πανηγυρίζοντας έντονα και δείχνοντας το έμβλημα του Δικεφάλου στη φανέλα. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα για τον εντός έδρας πρώτο μεταξύ των δυο ομάδων πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας και ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ (1-0) με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 34ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ διεύρυνε το προβάδισμα στο 72ο λεπτό με τον Φερνάντο Βαρέλα. Ο 32χρονος κεντρικός αμυντικός από το Πράσινο Ακρωτήρι πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίστηκε ο Σωκράτης Διούδης.

Μάλιστα ο σκόρερ ξέσπασε μετά από το γκολ που πέτυχε. Πανηγύρισε έντονα το τέρμα και έβγαλε μια δυνατή κραυγή, αποβάλλοντας όλη την ένταση του ματς. Στη διάρκεια των πανηγυρισμών έδειχνε το έμβλημα του Δικεφάλου στη φανέλα.