Η ισοφάριση του Άρη με Ματέο Γκαρσία (VIDEO)

Ο Άρης απάντησε στο γκολ του Δημήτρη Πέλκα και ισοφάρισε (1-1) με τον Ματέο Γκαρσία στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. (VIDEO)

Μπορεί ο ΠΑΟΚ ν' άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι με τον Άρη - live η εξέλιξη της από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 - με την εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Πέλκα στο 25ο λεπτό, αλλά οι κίτρινοι έφθασαν στην ισοφάριση στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χαμζά Γιουνές βγήκε από αριστερά μετά το λάθος του Γεβγέν Χατσερίντι, έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Ματέο Γκαρσία κι ο Αργεντινός με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του συμπατριώτη του, Ροδρίγο Ρέι. Δείτε την ισοφάριση του Άρη.