Γ' Εθνική: Ισόπαλο το Προοδευτική-Εθνικός

Ισόπαλο 1-1 έληξε το μεγάλο ντέρμπι της Γ' Εθνικής ανάμεσα σε Προοδευτική και Εθνικό ενώ με νίκες συνέχισαν την πορεία τους οι Νέστος Χρυσούπολης, Καβάλα, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Ιεράπετρα, Ιάλυσος, Αιγάλεω και Καλαμάτα.

Δεν υπήρξε νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της Γ' Εθνικής και συγκεκριμένα στον 5ο όμιλο ανάμεσα στην Προοδευτική και τον Εθνικό με το τελικό 1-1 να αφήνει ανικανοποίητη την ομάδα του Εθνικού που έχασε την ευκαιρία να παραμείνει σε απόσταση αναπνοής από την Ιεράπετρα.

Από εκεί και πέρα με νίκες συνέχισαν οι περισσότεροι πρωτοπόροι των οκτώ ομίλων καθώς τόσο ο Νέστος Χρυσούπολης όσο και η Καβάλα, η Νίκη Βόλου, ο Ολυμπιακός Βόλου, η Ιεράπετρα, ο Ιάλυσος, το Αιγάλεω και η Καλαμάτα πρόσθεσαν ένα ακόμη τρίποντο στη βαθμολογική τους συγκομιδή.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής και εδώ την βαθμολογία του κάθε ομίλου:

1ος όμιλος 

Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0 

Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 

Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2 

Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3 

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2 

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2 

Τετάρτη 16/01 

ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός (15:00)

 

2ος όμιλος 

Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2 

ΠΟ Τρίγλιας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1 

Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0 

Αγροτικός Αστέρας – Μελιτέας Μελίτης 2-1 

Τετάρτη 16/01 

Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων (15:00) 

Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά (15:00) 

ΑΣ Γιαννιτσών – Βέροια (15:00) 



3ος όμιλος 

Τηλυκράτης Λευκάδας – Μακεδονικός Φούφας 1-2 

Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0 

Θρίαμβος Σερβιανών – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0 

Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0 

Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0 

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α 

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης 



4ος όμιλος 

Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1 

Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2 

ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 

Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 

Τετάρτη 16/01 

ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας (15:00) 

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού (15:00) 

Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου (15:00) 



5ος όμιλος 

ΟΦ Ιεράπετρας – Επισκοπή 2-1 

Προοδευτική – Εθνικός 1-1 

Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης (αναβολή) 

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2 

Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1 

Δευτέρα 14/1 

Ατσαλένιος – Παλαιόχωρα (15:00) 

Ρεπό: Αμπελακιακός

 

6ος όμιλος 

Παναιγιάλειος – Διαγόρας 0-2 

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέϊκων 2-1 

Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2 

Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0 

Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού 0-2 

Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2 

Ρεπό: Αχαρναϊκός 



7ος όμιλος 

13η αγωνιστική 

Πανθηραϊκός – Άγιος Ιερόθεος 1-0 

Απόλλων Ερέτριας – Αιγάλεω 0-6 

Άγιοι Ανάργυροι – Ηλυσιακός 2-2 

Καλλιθέα – Αιολικός 0-0 

Χαραυγιακός – Θύελλα Καμαρίου 2-0 

ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίδας 1-0 



8ος όμιλος 

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας (αναβολή) 

Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0 

Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 

Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 

ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0 

Παναρκαδικός – Ερμιονίδα (αναβολή) 

ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS