ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων: Η γκολάρα του Μπεργκ που έστειλε το ματς της Αλ Αΐν στην παράταση (VIDEO)

Emirates's Al Ain Marcus Berg celebrates after scoring a goal during the first round of the Club World Cup soccer match between Al Ain Club and Team Wellington at the Hazza Bin Zayed stadium in Al Ain, United Arab Emirates, Wednesday, Dec. 12, 2018. (AP Photo/Hassan Ammar) AP

Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, Μάρκους Μπεργκ, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό, στο 85ο με γκολάρα ισοφάρισε σε 3-3 για την Αλ Αΐν - έχανε 0-3 - κι έστειλε το ματς με την Ουέλινγκτον για το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων στην παράταση. (VIDEO)

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3, αλλά κατάφερε κι επέστρεψε! Η Αλ Αΐν υποδέχθηκε στην έδρα της, "Χαζά μπιν Ζαγέντ", την Ουέλινγκτον από τη Νέα Ζηλανδία για το πρώτο χρονικά ματς του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων 2019 και ισοφάρισε σε 3-3.

Το ματς στην παράταση έστειλε ο Μάρκους Μπεργκ! Ο πρώην φορ του Παναθηναϊκού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό και ύστερα από δέκα λεπτά (85') με ωραίο σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα που θα προκριθεί θ' αντιμετωπίσει στον πρώτο προημιτελικό την Εσπεράνς από την Τυνησία με το βλέμμα στα ημιτελικά, όπου περιμένει η Ρίβερ Πλέιτ. Θαυμάστε το γκολ του Σουηδού: