ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τσέλσι - Άρσεναλ, Παρί Σεν-Ζερμέν - Λιόν και Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ είναι τα σπουδαιότερα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη. Δείτε το πρόγραμμα...

Το λονδρέζικο ντέρμπι μεταξύ Τσέλσι και Άρσεναλ ξεχωρίζει από το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Παρί Σεν-Ζερμέν - Λιόν και Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ είναι επίσης δύο σπουδαίες αναμετρήσεις, ενώ το πρόγραμμα ολοκληρώνεται την Δευτέρα με την κυπριακή "μάχη", ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπόρνμουθ - Μπράιτον (22:00)

Σάββατο

Κρίσταλ Πάλας - Σαουθάμπτον (14:30)

Χάντερσφιλντ - Λέστερ (17:00)

Λίβερπουλ - Μπέρνλι

Νιούκαστλ - Στόουκ

Γουότφορντ - Μάντσεστερ Σίτι

Γουέστ Μπρομ - Γουέστ Χαμ

Τότεναμ - Σουόνσι (19:30)

Κυριακή

Τσέλσι - Άρσεναλ (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Έβερτον (18:00)

 

 

Serie A - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Κροτόνε - Ίντερ (16:00)

Φιορεντίνα - Μπολόνια (19:00)

Ρόμα - Βερόνα (21:45)

Κυριακή

Σασουόλο - Γιουβέντους (13:30)

Μίλαν - Ουντινέζε (16:00)

Νάπολι - Μπενεβέντο

ΣΠΑΛ - Κάλιαρι

Τορίνο - Σαμπντόρια

Κιέβο - Αταλάντα (19:00)

Τζένοα - Λάτσιο (21:45)

 

 

Primera División - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Έιμπαρ - Λεγανές (22:00)

Σάββατο

Λεβάντε - Βαλένθια (14:00)

Χετάφε - Μπαρτσελόνα (17:15)

Μπέτις - Ντεπορτίβο (19:30)

Ατλέτικο - Μάλαγα (21:45)

Κυριακή

Αλαβές - Βιγιαρεάλ (13:00)

Ζιρόνα - Σεβίλλη (17:15)

Λας Πάλμας - Μπιλμπάο (19:30)

Σοθιεδάδ - Ρεάλ (21:45)

Δευτέρα

Εσπανιόλ - Θέλτα (22:00)

 

 

Bundesliga - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ανόβερο - Αμβούργο (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Μάιντς (16:30)

Βέρντερ - Σάλκε

Άιντραχτ - Άουγκσμπουργκ

Στουτγκάρδη - Βόλφσμπουργκ

Λειψία - Γκλάντμπαχ (19:30)

Κυριακή

Χόφενχαϊμ - Χέρτα (14:30)

Λεβερκούζεν - Φράιμπουργκ (16:30)

Ντόρτμουντ - Κολωνία (18:30)

 

 

Ligue 1 - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τουλούζ - Μπορντό (21:45)

Σάββατο

Μονακό - Στρασμπούρ (18:00)

Ντιζόν - Σεντ-Ετιέν (21:00)

Γκινγκάμπ - Λιλ

Ναντ - Καέν

Τρουά - Μονπελιέ

Κυριακή

Αμιάν - Μαρσέιγ (16:00)

Ανζέ - Μες (18:00)

Ρεν - Νις

Παρί Σεν-Ζερμέν - Λιόν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα - Σετούμπαλ (22:30)

Σάββατο

Μαρίτιμο - Άβες (18:00)

Μποαβίστα - Μπενφίκα (20:15)

Σπόρτινγκ - Τοντέλα (22:30)

Κυριακή

Μπελενένσες - Εστορίλ (18:00)

Ρίο Άβε - Πόρτο (20:00)

Μπράγκα - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Πορτιμονένσε - Φεϊρένσε (21:00)

Σάβες - Μορεϊρένσε (22:00)

 

 

Eredivisie - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σπάρτα Ρότερνταμ - Άλκμααρ (21:00)

Σάββατο

Εξέλσιορ - Χέρενφέν (19:30)

Ρόντα - Βίλεμ (20:45)

Μπρέντα - Χρόνινχεν

Τσβόλε - Χεράκλες (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Άγιαξ (15:30)

Τβέντε - Ουτρέχτη

Φιτέσε - Φένλο (17:45)

Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ

 

 

SüperLig - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κάισερισπορ - Αντάλιασπορ (20:00)

Σάββατο

Μαλάτιασπορ - Μπούρσασπορ (17:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Καράμπιουκσπορ (20:00)

Γαλατάσαράι - Κασίμπασα

Κυριακή

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Τράμπζονσπορ (17:00)

Οσμάνλισπορ - Σίβασπορ

Αλάνιασπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

Γκιόζτεπε - Γκεντσλέρμπισλιγί

Δευτέρα

Μπεσίκτας - Κόνιασπορ (20:00)

 

 

Pro League - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπριζ - Μέχελεν (21:30)

Σάββατο

Κόρτραϊκ - Άντερλεχτ (19:00)

Λόκερεν - Άντβερπ (21:00)

Σαρλερουά - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Σιντ-Τρούιντεν - Γκενκ (21:30)

Κυριακή

Ζούλτε Βάρεχεμ - Μουσκρόν (15:30)

Οστάνδη - Γάνδη (19:00)

Όιπεν - Σταντάρ Λιέγης (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάρτικ Θισλ - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Αμπερντίν - Κιλμάρνοκ (17:00)

Σέλτικ - Ρος Κάουντι

Νταντί - Σεντ Τζόνστοουν

Χάμιλτον - Χαρτς

Χιμπέρνιαν - Μάδεργουελ

 

 

Κύπρος - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εθνικός - Ολυμπιακός Λευκωσίας (18:00)

Πάφος - Ομόνοια (19:00)

ΑΕΚ - ΑΕΛ (20:00)

Κυριακή

Δόξα - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Αλκή - Άρης (19:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση (19:00)

Απόλλων - Ερμής

 

 

AP Photo/Frank Augstein

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24