Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρόμα - Ίντερ, Λίβερπουλ - Άρσεναλ, Ρεάλ - Βαλένθια και Μονακό - Μαρσέιγ είναι τα μεγάλα ματς στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα...

Το μεγάλο ματς του Σαββάτου στην Ευρώπη είναι φυσικά το Ρόμα - Ίντερ, με τον Λουτσιάνο Σπαλέτι να επιστρέφει ως αντίπαλος στη Ρώμη και τον Κώστα Μανωλά να παίζει πιθανότατα δεξί μπακ!

Την Κυριακή στην Αγγλία η Λίβερπουλ υποδέχεται την Άρσεναλ, στην Ισπανία η Ρεάλ τη Βαλένθια και στη Γαλλία η Μονακό τη Μαρσέιγ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπόρνμουθ - Μάντσεστερ Σίτι (14:30)

Κρίσταλ Πάλας - Σουόνσι (17:00)

Χάντερσφιλντ - Σαουθάμπτον

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ

Γουότφορντ - Μπράιτον

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λέστερ (19:30)

Κυριακή

Τσέλσι - Έβερτον (15:30)

Γουέστ Μπρομ - Στόουκ

Λίβερπουλ - Άρσεναλ (18:00)

Τότεναμ - Μπέρνλι

 

 

Serie A - 2η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπενεβέντο - Μπολόνια (19:00)

Τζένοα - Γιουβέντους

Ρόμα - Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Τορίνο - Σασουόλο (19:00)

Κιέβο - Λάτσιο (21:45)

Κροτόνε - Λάτσιο

Φιορεντίνα - Σαμπντόρια

Μίλαν - Κάλιαρι

Νάπολι - Αταλάντα

ΣΠΑΛ - Ουντινέζε

 

 

Primera División - 2η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σοθιεδάδ - Βιγιαρεάλ (21:15)

Μπέτις - Θέλτα (23:00)

Σάββατο

Αλαβές - Μπαρτσελόνα (19:15)

Λεβάντε - Ντεπορτίβο (21:15)

Ζιρόνα - Μάλαγα

Λας Πάλμας - Ατλέτικο (23:15)

Κυριακή

Έιμπαρ - Μπιλμπάο (19:15)

Εσπανιόλ - Λεγανές

Χετάφε - Σεβίλλη (21:15)

Ρεάλ - Βαλένθια (23:15)

 

 

Bundesliga - 2η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κολωνία - Αμβούργο (21:30)

Σάββατο

Βέρντερ - Μπάγερν (16:30)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Βόλφσμπουργκ

Λεβερκούζεν - Χόφενχαϊμ

Άουγκσμπουργκ - Γκλάντμπαχ

Στουτγκάρδη - Μάιντς

Ντόρτμουντ - Χέρτα (19:30)

Κυριακή

Λειψία - Φράιμπουργκ (16:30)

Ανόβερο - Σάλκε (18:30)

 

 

Ligue 1 - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν (21:45)

Σάββατο

Ναντ - Λιόν (18:15)

Αμιάν - Νις (21:00)

Μπορντό - Τρουά

Καέν - Μες

Ντιζόν - Μονπελιέ

Τουλούζ - Ρεν

Κυριακή

Γκινγκάμ - Στρασμπούρ (16:00)

Ανζέ - Λιλ (18:00)

Μονακό - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπελενένσες - Σετούμπαλ (22:30)

Σάββατο

Πάσος Φερέιρα - Γκιμαράες (18:00)

Μορεϊρένσε - Τοντέλα

Σάβες - Φειρένσε (20:15)

Ρίο Άβε - Μπενφίκα (22:30)

Κυριακή

Μποαβίστα - Άβες (18:00)

Σπόρτινγκ - Εστορίλ (20:00)

Μπράγκα - Πόρτο (22:15)

Δευτέρα

Πορτιμονένσε - Μαρίτιμο (22:00)

 

 

Eredivisie - 3η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπρέντα - Σπάρτα Ρότερνταμ (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Άλκμααρ (19:30)

Ντεν Χάαχ - Χέρενφέν (20:45)

Τσβόλε - Τβέντε

Χεράκλες - Εξέλσιορ (21:45)

Κυριακή

Φέγενοορντ - Βίλεμ (13:30)

Φένλο - Άγιαξ (15:30)

Χρόνινχεν - Ουτρέχτη (17:45)

Αϊντχόφεν - Ρόντα

 

 

SüperLig - 3η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αλάνιασπορ - Κάραμπιουκσπορ (21:45)

Γαλατάσαράι - Σίβασπορ

Σάββατο

Μπεσίκτας - Μπούρσασπορ (19:45)

Μαλάτιασπορ - Αντάλιασπορ

Γκιόζτεπε - Τράμπζονσπορ (21:45)

Κάισερισπορ - Οσμάνλισπορ

Κυριακή

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Κόνιασπορ (19:45)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Κασίμπασα (21:45)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Φενέρμπαχτσε

 

 

Pro League - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κόρτραϊκ - Μουσκρόν (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά - Ζούλτε Βάρεχεμ (19:00)

Λόκερεν - Όιπεν (21:00)

Σιντ Τρούιντεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Γκενκ - Μέχελεν (21:45)

Κυριακή

Μπριζ - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Γάνδη - Άντερλεχτ (19:00)

Οστάνδη - Άντβερπ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Μάδεργουελ - Χαρτς

Κιλμάρνοκ - Χάμιλτον

Πάρτικ Θισλ - Αμπερντίν

Κυριακή

Νταντί - Χιμπέρνιαν (14:30)

Ρος Κάουντι - Ρέιντζερς (17:00)

 

 

Κύπρος - 2η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εθνικός - Πάφος (19:00)

Άρης - Νέα Σαλαμίνα (20:00)

Κυριακή

ΑΕΚ - Ολυμπιακός (18:00)

Δόξα - Ερμής (19:00)

Αλκή - Ανόρθωση (20:00)

Αναβολή

Απόλλων - Ανόρθωση

ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ

 

 

 

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Η είσοδος στο πιο διαστημικό πάρτι του κόσμου κοστίζει 4300 ευρώ

Από σήμερα, μπορείς να γιορτάσεις τα γενέθλιά σου σε συνθήκες μηδενικής βαρύτρητας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24