ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Μποτία ισοφάρισε στο 90+6' για την Αλ Χιλάλ (VIDEO)

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΟΣΦΠ - ΠΑΟ (ICONPREES/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ  ΜΠΟΤΙΑ
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΟΣΦΠ - ΠΑΟ (ICONPREES/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΜΠΟΤΙΑ EUROKINISSI

Ο πρώην κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού, Αλμπέρτο Μποτία, ισοφάρισε στο 90+6' σε 2-2 για την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Σαουδικής Αραβίας, Αλ Χιλάλ, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Αλ Τααβούν. (VIDEO)

Η Αλ Τααβούν κρατούσε στα χέρια της νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αλ Χιλάλ, αλλά λογάριαζε χωρίς τον Αλμπέρτο Μποτία! Ο Ισπανός πρώην κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού σκόραρε στο έκτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του δευτέρου ημιχρόνου και χάρισε στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Η Αλ Χιλάλ οδηγεί την κούρσα της πρώτης κατηγορίας του πρωταθλήματος Σαουδικής Αραβίας με 36 βαθμούς μετά από 15 ματς, τρεις περισσότερους από τη δεύτερη Αλ Νασρ.